Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (toliau – LRATCA) nariai balandžio 16 dieną rinkosi į visuotinį susirinkimą, kuriame patvirtino praėjusių metų veiklos ataskaitą, susipažino su nauja profesinio mokymo programa, skirta atliekų tvarkymo sektoriaus specialistams, apžvelgė šių metų prioritetus.
Naujienos
Produktai
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – ARATC) Takniškių atliekų tvarkymo technologijų parke vasario 12 d. vyko Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų specialistų mokymai. Susitikimo metu tarptautiniai ekspertai aptarė dirbtinio intelekto taikymo galimybes atliekų skirstymo procesuose, taip pat rūšiavimo plėtros kryptis ir sąvartynų eksploatacijos ateities perspektyvas.
Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (LRATCA) nariai spalio 2 d. Marijampolėje susirinko į paskutinį šių metų visuotinį narių susirinkimą. Jo metu buvo nagrinėti svarbiausi veiklos klausimai, pristatytos naujovės tvarumo reguliavimo srityje bei priimtas sprendimas kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentą dėl Seime priimto Atliekų tvarkymo įstatymo vetavimo.
Rugsėjo 18–19 d. Liepojoje, Latvijoje, vyko tarptautinė atliekų tvarkymo konferencija „Mažiau atliekų – daugiau ateities“. Septynioliktą kartą organizuotas renginys subūrė daugiau kaip 140 dalyvių – Latvijos ministerijų ir savivaldybių institucijų vadovus, atliekų tvarkytojus, pramonės asociacijų atstovus bei ekspertus iš įvairių šalių. Diskusijose daugiausia dėmesio skirta žiedinės ekonomikos įgyvendinimui, gyventojų sąmoningumo stiprinimui ir inovacijų taikymui atliekų tvarkyme.
Rugpjūčio 27–28 dienomis Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos kvietimu Lietuvoje lankėsi Estijos atliekų perdirbimo kompetencijos centro delegacija, subūrusi įvairių šalies atliekų tvarkymo sektoriaus atstovus. Vizitą koordinavęs Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – Kauno RATC) direktorius Laurynas Virbickas pabrėžė, kad tokie mainai yra abipusiai naudingi – jie ne tik suteikia galimybę pasisemti idėjų, bet ir leidžia pristatyti Lietuvos pasiekimus bei kartu ieškoti inovatyvių sprendimų abiejų šalių infrastruktūrai tobulinti.
Praeitų metų pabaigoje startavusi ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ grįžo į Lietuvą. Per 9 mėnesius ekspedicijos dalyviai įveikė daugiau kaip 6 tūkst. kilometrų, per 8 šalis nešdami žinią, kad Baltijos jūra yra viena iš penkių labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Ekspedicijos misija atgimė unikalioje parodoje „Baltijos žinutė“.
Praeitų metų pabaigoje po 9 mėnesių ir daugiau kaip 6000 nužygiuotų kilometrų ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ grįžo į Lietuvą. Per 8 šalis buvo nešama žinia, kad Baltijos jūra yra viena iš 5 labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Ekspedicija baigėsi, tačiau jos misija tęsiasi ir atgimsta unikalioje parodoje „Baltijos žinutė“.